Jógová terapie

Aneb vraťme se do dětských let…

filípekObčas Vás bolí záda?? Pobolívají bedra?? Na noze se Vám začal palec nepřirozeně vytáčet??? Nebo vám dokonce padá klenba u nohy a potřebujete speciální vložky na míru???

Pojďte se vrátit do dětských let a těchto nepříjemností se zbavte díky jógové terapii…

Co je to jógová terapie a proč si máme hrát na děti??

Miminkům nikdo neříká, jak mají zvednout hlavičku, jak se „pasou hříbata“ a dokonce ani jak udělat první krok. To všechno přijde jakoby samo, někde uvnitř nás je to hluboce zakořeněné. Postupně se děťátko naučí sedět, vstát a jednoho dne vykročí do života. Uvnitř se to správně nastaví, zapojí se správné svaly a ono to funguje – a to je radosti… Postupně ale zapomeneme na správné držení těla, nesedíme dobře, nevstáváme tak jak máme ani nestojíme, a dokonce ani nechodíme tak, jak bychom měli. Jógová terapie nás zpátky naučí, jak se opřít – jak použít opory k tomu, aby se naše tělo opět správně nastavilo. Součástí toho všeho je přirozený dech, nikdo nás nikdy neučil, jak máme dýchat, nebo dokonce kam, to je přeci automatické, řeknete si, ano je, pokud máme vše správně nastaveno – v tuto chvíli dech plynule proudí, přináší do našeho těla energii, která plyne, a vše je v pořádku.

Existuje několik základních jednoduchých pozic, se kterými začneme – v leže na zádech, na břiše, v kleku – stejně jako malé děti najdeme ty správné opory o ruce, nohy a klouby, které malého človíčka přivedly až ke správné chůzi. Všechny tyto jednoduché a v podstatě primitivní pozice jsou důležitými pozicemi pro dospělého člověka, pro nápravu správného držení těla a přirozeného pohybu.

Jógová terapie pročistí mysl, aby došlo k uvolnění i fyzického těla, působí tedy jako náprava vadného držení těla a pomáhá odstranit chybné pohybové stereotypy…

Jógu pro zdravá záda cvičíme v pondělí od 9:00 a od 17:00, v úterý od 15:30, ve čtvrtek od 17:00 a v sobotu od 9:00 ve VEKTOR sportcentruZároveň můžete navštívit také lekci Jógové terapie v neděli od 19:00.